7 důvodů, proč se ubytovat právě ve Vršovicích

1. Množství restaurací a hospůdek

Ve Vršovicích rozhodně nemusíte mít strach, že byste se dobře neobčerstvili. Na oběd či večeři si můžete zajít do jedné z restaurací, kterých je v pražských Vršovicích opravdu mnoho. Určitě vám pobyt zpříjemní také jedná z místních pivnic, kde ochutnáte výborné české pivo. Odpoledne si můžete dopřát kávu a dezert v kavárně či cukrárně, kterých je ve Vršovicích také dost.

2. Zajímavé památky

Za památkami nemusíte cestovat daleko. V krásné pražské čtvrti jich je hned několik. K vidění je zde například několik kostelů.

  • Husův sbor. Tak je nazýván moderní kostel z roku 1930, který se tyčí na rohu vršovického náměstí.
  • Kostel svatého Mikuláše je naopak velmi starý kostel, pocházející ze 14. století. 
  • Na náměstí Svatopluka Čecha se nachází funkcionalistický kostel svatého Václava. Stojí za to navštívit i jeho interiér.
  • Vršovický zámeček nebo secesní budova občanské záložny, to jsou další památky, které lákají turisty.

3. Parky

Centrální prostranství Vršovic představuje Nám. Svatopluka Čecha. Zde se, jak již bylo zmíněno, nachází kostel svatého Václava, ale také velké dětské hřiště, množství laviček, a v neposlední řadě spousta krásné zeleně. Tento park je ideálním místem pro odpočinek.
Najdete zde také známé Heroldovy sady, nebo Kubánské náměstí, kde pravidelně probíhají farmářské trhy a další veřejné akce. Součástí Kubánského náměstí je také krásná fontána a herní prostor pro děti.

4. Nákupy a zábava

Ve Vršovicích je velké nákupní centrum Eden, místo pro milovníky nakupování. Navštívit zde totiž můžete více než 100 obchodů.

5. Doprava

Ve Vršovicích je mnoho tramvajových i autobusových zastávek, a dokonce i vlakové nádraží. Snadno se odtud dopravíte do centra, nebo do jiných částí Prahy.

6. Další zajímavá místa

  • Známá továrna Koh-i-Noor vyrábí knoflíky a patentky.
  • Nesmíme zapomenout na známé fotbalové kluby SK Slavia Praha a Bohemians Praha 1905, které zde mají své sídlo.
  • Eden Aréna – Fotbalový stadion, kde se odehrávají některé zápasy české fotbalové reprezentace. Rovněž se zde konají i jiné další kulturní a společenské akce.

7. Krymská ulice

Ulice ve Vršovicích, která pulzuje od rána do večera. Podívejte se do jedné z kaváren s kulturním programem, nebo si užijte prohlídku vydavatelství dětských knížek. Dalším oblíbeným prostorem je tzv. „Družina“, kde se umělci věnují filmu, designu a fotografii. V ateliéru „Strojovna“ se můžete naučit čít, nebo si sami zkrátit nohavice. „Baobab“, to je pak název pro galerii a obchod s originálním výběrem dětských knížek.