7 praktických informací, které je dobré vědět před návštěvou Prahy

1. Turistická informační centra

Využijte turistických info center, ve kterých se dozvíte veškeré informace o Praze. Zakoupit zde můžete vstupenky na různé akce, nebo si objednat plavbu lodí či cyklovýlet. Navíc zde získáte brožury se základními informacemi o městě, a mapy různých částí města.Také je zde možno zakoupit časové jízdenky na MHD.
Kde tato informační centra naleznete? Samozřejmě na Staroměstském i Václavském náměstí, na letišti, nebo Na Můstku.

2. Pražská turistická karta

Tato karta vám umožní vstup do padesáti pražských muzeí a památkových objektů! V ceně této karty je navíc doprava metrem, autobusem, lanovkou, tramvají, okružní jízda Prahou, i doprava na letiště! Platnost této karty je 2 až 4 dny. K zakoupení je právě v turistických info centrech, ale také v hotelech a cestovních kancelářích.

3. Veřejné toalety

Informace, která se vždy hodí. Plánek s toaletami si můžete vyžádat v informačním centru. Ve Vršovicích jsou veřejné toalety dostupné V Olšinách – U Hráze.

4. Ztráty a nálezy

Zapomněli jste kufr nebo kabát v jednom z dopravních prostředků? Potom ještě nezoufejte, a zkuste svou ztracenou věc dohledat! Zavolejte na telefonní číslo 224 235 085. Ztracené předměty se ve Starém Městě (Praha 1) uchovávají po dobu až 6 měsíců.

5. Krátkodobé jízdenky

Platnost těchto jízdenek je omezena pouze časem, na počtu přestupů nezáleží.
Ukázka cen:
90ti minutová jízdenka – dospělý 90 Kč, děti a senioři 16 Kč
24 hodinová jízdenka – dospělý 110 Kč, děti a senioři 55 Kč

6. Jak cestovat v noci?

Je možné, že navštívíte nějaký klub, nebo hospůdku, a budete se tak potřebovat přepravit v nočních hodinách. Dopravu od 0:30 do 4:30 hodin zajišťuje devět tramvajových linek (51-59) a také autobusové linky (501-515).

7. Stálé expozice 

Ať už se do Prahy chystáte ve kterémkoliv ročním období, máte možnost navštívit stálé expozice, které můžete navštívit kdykoliv. Jedná se o stálé expozice Muzea hlavního města Prahy, stálé expozice Národního zemědělského muzea, Muzea Karla Zemana, a mnoho dalších!