7 tipů na výlet v Praze

1. Pražské nábřeží

Nasedněte na jednu z loděk, plavte se po Vltavě, a kochejte se nádhernými budovami, které jsou vystaveny kolem nábřeží.

2. Karlův most

Jde o nejstarší, a zároveň nejnavštěvovanější most přes řeku Vltavu v Praze. Karlův most spojuje Staré město a Malou stranu. Měří necelých 516 metrů, a široký je až 9,5 metrů. Most zdobí asi třicet krásných barokních soch.

3. Staroměstský orloj

Středověké astronomické hodiny jsou dalším významným symbolem Prahy. Staroměstský orloj je umístěn na jižní straně věže Staroměstské radnice. Nad ciferníkem se nacházejí dvě okna, ve kterých se pohybují apoštolové. Pražský orloj, jak bývá také nazýván, je nejlépe dochovaným středověkým orlojem vůbec.
Orloj se nachází na Staroměstském náměstí, které je vhodné navštívit o Vánocích nebo na Velikonoce. V tomto období jsou tam totiž největší trhy v Česku, a navštíví je vždy statisíce lidí. O Vánocích nechybí ozdobený vánoční strom.

4. Václavské náměstí 

Zkráceně „Václavák“ je obchodním i kulturním centrem celé Prahy. Na Václavském náměstí se odehrálo mnoho významných historických událostí. Je to místo, kde se tradičně konají různé oslavy nebo demonstrace. Na náměstí si prohlédnete známou sochu svatého Václava (patrona české země), která je umístěna před budovou Národního muzea.

5. Pražský hrad

Největší hradní komplex na světě, to je Pražský hrad. Býval sídlem knížat, králů, a nyní je sídlem prezidenta.

6. Letná

Letná je název kopce, který najdeme u řeky Vltavy. Čtvrť, kde se tento kopec nachází nese název Letenská pláň. Toto místo je v současné době důležitým zábavním i rekreačním místem celé Prahy. Letná je ideálním místem pro pohodové procházky, protože se zde nachází rozlehlý park. Nabídne se vám krásný výhled na celou Prahu, procházet se budete kolem spousty památek, zajít můžete do jednoho z muzeí, a sportovci ocení také množství sportovního vyžití. Výlet na Letnou je vhodný také pro rodiny s dětmi, pro které je zde postaveno mnoho hřišť. Odpočinout si můžete v jedné z hospůdek či restaurací.

7. Petřínská rozhledna

Věž dosahující výšky 66,5 metrů je další významnou dominantou Prahy. Vystavěna byla v městské části Prahy 1. Z Petřínské rozhledny máme krásný výhled na město, a dokonce lze za jasného počasí spatřit i horu Říp a České středohoří.